Упаковка для зберігання твердих лікарських форм

 

Винахід відноситься до хіміко-фармацевтичної промисловості. Упаковка містить підставу з осередками, закритими кришками з розривалася матеріалу. Підстава виконана у вигляді розгортки коробки, при цьому кришки звернені всередину коробки. Комірки можуть бути розташовані на зовнішніх або внутрішніх сторонах коробки. Крім того, основа може бути виконано з саморазлагающегося пластику. Винахід спрямовано на підвищення надійності зберігання лікарських форм та забезпечення економії пакувального матеріалу. 2 з.п.ф-ли, 4 іл.

Винахід відноситься до пристроїв для зберігання твердих лікарських форм, наприклад таблеток, капсул або пастилок і може бути використане в хіміко-фармацевтичної промисловості.

Відома упаковка для дрібних предметів, що представляє собою закриту кришкою ємність з лункою для видачі предметів, містить внутрішній виступ для розрізання лунки і розташований паралельно йому зовнішній виступ, який утворює з внутрішнім виступом замковий елемент (Авт. св-во СРСР N 1089002, кл. B 65 D 83/04, опубл. 1984 р.).

Недоліком цієї упаковки є низька надійність зберігання предметів, що знаходяться в упаковці, з-за їх частичнЕти піддається впливу зовнішніх факторів.

Найбільш близькою за технічною сутністю до заявляється об'єкту є упаковка для твердих лікарських форм, зокрема, для таблеток, що містить підставу з осередками, закритими кришкою, виконаною з розривалася матеріалу та прикріпленої до основи (Патент Великобританії N 1340808, кл. B 65 D 75/34, опубл. 1973 р., прототип).

Однак дана упаковка є безпечним при зберіганні, так як кришка схильна до механічних пошкоджень. Тому для зберігання упаковки вимагається додаткова тара, наприклад, паперова коробка, а це збільшує витрати матеріалів на упаковку.

Завданням винаходу є підвищення надійності зберігання предметів і економія пакувального матеріалу.

Поставлена задача досягається тим, що в упаковці для зберігання твердих лікарських форм, містить підставу з осередками, закритими кришками з розривалася матеріалу, основа виконана у вигляді розгортки коробки, при цьому кришки осередків звернені всередину коробки.

Осередки розташовані або на зовнішніх, або на внутрішніх сторонах коробки.

Доцільно підстава виконати з саморазлагающегося пластику.

На фіг. 1 зображено основу пропонованої упаковки у вигляді розгортки коробки; на фіг. �ний розріз; на фіг. 4 - горизонтальний розріз коробки з отворами, розташованими на її внутрішніх сторонах.

Упаковка для зберігання твердих лікарських форм містить підставу 1, виконане у формі розгортки коробки. Клітинки 2 розташовані на зовнішніх або внутрішніх сторонах коробки і закриті кришками 3 з розривалася матеріалу, наприклад, фольги, привареній до основи 1. В упакованому вигляді кришки осередків звернені всередину коробки. При цьому осередку можуть бути розташовані як на зовнішніх, так і на внутрішніх сторонах коробки. Основа може бути виконано з саморазлагающегося пластику.

Упаковку використовують наступним чином.

Для вилучення предмета відкривають коробку, зібрану з основи 1 і натискають на дно одній з комірок 2. При цьому матеріал кришки 3, прикріплений до основи над осередком 2, розривається і лікарську форму витягають. Після вилучення лікарської форми коробку закривають або, за бажанням споживача, залишають розгорнутої.

Таким чином, використання запропонованої упаковки дозволить у порівнянні з прототипом більш надійно зберігати лікарські форми за рахунок виключення контакту кришок осередків, виконаних з саморазриваемого матеріалу, з зовнішнім середовищем. Кр�очного матеріалу. Крім того, виконання підстави з саморазлагающегося пластику дозволить зменшити забруднення навколишнього середовища.

Формула винаходу

1. Упаковка для зберігання твердих лікарських форм, містить підставу з осередками, закритими кришками з розривалася матеріалу, що відрізняється тим, що основа виконана у вигляді розгортки коробки, при цьому кришки осередків звернені всередину коробки.

2. Упаковка по п.1, що відрізняється тим, що осередки розташовані на зовнішніх або внутрішніх сторонах коробки.

3. Упаковка по п.1 або 2, який відрізняється тим, що підстава упаковки виконано з саморазлагающегося пластику.

 

Схожі патенти:

Пристрій для зберігання і поштучної видачі таблеток

Винахід відноситься до пристроїв для пакування медичних препаратів, зокрема таблеток, і може бути використано для зберігання харчових і нехарчових продуктів, що випускаються у формі таблеток

Пакувально-дозувальна ємність для ліків у твердому стані

Винахід відноситься до пакувально-дозировочной ємності для ліків в твердому стані, зокрема таблеток, в тому числі таблетки з плівковим покриттям, драже і капсул

Упаковка

Упаковка // 2018470
Винахід відноситься до виробництва упаковок, зокрема упаковок для лікарських препаратів і харчових продуктів для зберігання їх при певній вологості

Упаковка для набору твердих лікарських форм

Винахід відноситься до пакування твердих лікарських форм і може бути використане в хіміко-фармацевтичної промисловості
Up!