Противозабризгивающая підошва


A43B21/22 - особливі підбори або приналежності каблука, оберігають від забризгивания

 

Використання: у взуттєвій промисловості, при виготовленні і ремонті підошов взуття. Сутність винаходу: засіб проти забризгивания виконано з ходовою боку підошви у вигляді вирізу у формі уступу, розміщеного по всій ширині шкарпеткового та/або п'яткового заокруглень підошви. Висота уступу становить 1 - 8 мм, а відстань від крайньої точки шкарпеткового та/або п'яткового заокруглень підошви по осьовій лінії до кінця уступу перевищує висоту уступу не менш ніж у два рази. На підошві може бути утворений один або кілька додаткових уступів. Виріз може бути виконаний по периметру бічній поверхні підошви. 2 з. п. ф-ли, 2 іл.

Винахід відноситься до взуттєвої промисловості і може бути використаний на всіх підприємствах по виготовленню та ремонту взуття для додання їй противозабризгивающих властивостей.

Відомий запобіжник сукні від бризок зі знімним щитком, укрепляемим на заднику калош.

Саме щиток є тією захисної поверхнею, яка відсікає від сукні потік бризок, сривающихся з кромки каблука.

Носити запобіжник на сучасній взуття без використання калош неможливо. При вході в приміщення щиток необхідно знімати і де-�вання ніг сусідів.

Найбільш близьким є пристрій протиковзкою підошви з брудозахисним малюнком.

Метою справжнього винаходу є розробка конструкції підошви взуття, користування якої оберігає від забризгивания брудом взуття, ніг і сукні при ходьбі.

Для досягнення цієї мети існуючі типи підошов у шкарпетковій і/або п'ятковій частинах виготовляються по всій ширині з вирізом уступу. У цьому випадку роль кромки каблука або носка виконує кромка уступу, а роль щитка - горизонтальна поверхня вирізу. Середня висота уступу від кромки на підошві до горизонтальної поверхні вирізу для забезпечення відриву бризок (крайовий ефект) повинна знаходитися в межах 1-8 мм, а довжина цієї поверхні від країв підошви за її осьової лінії повинна бути більше висоти уступу не менш, ніж у два рази, для відсікання потоку бризок. Кривизна і конфігурація поверхонь вирізу і підошви можуть бути будь-якими. Різні форми поверхонь можуть утворюватись не тільки шляхом виготовлення, але і при зносі рівних поверхонь підошви.

Межі висоти уступу і довжини горизонтальної поверхні вирізу випливають з результатів проведених експериментів, представлених в таблиці.

Експерименти прово�зличной висоти з різною довжиною горизонтальній поверхні вирізу. При носінні по калюжах визначали в порівняльному плані, при якій висоті уступу і довжині горизонтальної поверхні вирізу переставали забризгиваться штани, взуття і плаття, тобто проявлявся противозабризгивающий ефект.

З наведених у таблиці результатів випливає, що для м'яких мікропористої гуми висота уступу повинна бути 4,5 мм (див. експ. N 10), для більш жорсткої мікропористої гуми висота уступу може бути знижена до 3,0 мм (див. експ. N 4, у порівнянні з N 6). Для ще більш жорсткою литої гуми знос лівій частині уступу навіть до висоти 1,0 мм (див. експ. N 12) не виключає наявності противозабризгивающего ефекту. Отже, з урахуванням жорсткості матеріалу підошви і її зносу нижня межа висоти уступу може бути обмежений середньою величиною 1,0 мм, верхній - 8,0 мм. Використовувати уступи великих або менших середніх розмірів не має практичного сенсу.

З проведених експериментів також випливає, що довжина горизонтальної поверхні вирізу повинна перевищувати висоту уступу мінімуму у два рази (див. експ. N 4, у порівнянні з N 5, і експ. N 13 в порівнянні з N 14). Ймовірно це пов'язано з тим, що горизонтальна поверхня вирізу підошви в цьому випадку починає відсікати весь потік бризок.

Крім того, з метою з уступу може формуватися додатковий уступ або каскад з декількох уступів будь-якої форми і розмірів.

З метою збереження звичного виду пропонованої підошви, за її бічній поверхні може бути знята фаска на висоту першого від носка і/або каблука уступу під будь-яким кутом до нормалі.

Принципова схема конструкції противозабризгивающей підошви зображена на фіг. 1 і 2, де на фіг. 1 показано пристрій підошви (вид збоку), на фіг. 2 - приклад виконання пристрою з декількома уступами.

Противозабризгивающая підошва взуття (див. фіг. 1) формується з вирізом уступу 1 у шкарпетковій і п'ятковій частинах підошви. Горизонтальна поверхня вирізу підошви 2 служить для відсікання потоку бризок, сривающихся з краю уступу. Для запобігання кромки уступу від стирання при носінні взуття (див. фіг. 2) може формуватися додатковий уступ 3, а для збереження звичного вигляду підошви по її боковій поверхні може бути знята фаска 4. (56) Патент ФРН N 3419791, кл. A 43 B 13/04, 1986.

Формула винаходу

1. ПРОТИВОЗАБРиЗГИВАЮЩАЯ ПІДОШВА, що містить засіб проти забруднення, розміщене на її зовнішній поверхні, що відрізняється тим, що, з метою підвищення противозабризгивающего ефекту, засіб проти забруднення виконано у вигляді вирізу у формі уступу, розміщеного по всій шириЇки шкарпеткового та/або п'яткового заокруглень підошви по осьовій лінії до кінця уступу перевищує висоту уступу не менш, ніж в 2 рази.

2. Підошва з п. 1, яка відрізняється тим, що у шкарпетковій і/або п'ятковій частинах підошви виконаний один або кілька додаткових уступів.

3. Підошва з п. 1, яка відрізняється тим, що виріз виконаний по периметру бічній поверхні підошви переважно у вигляді фаски.

 

Схожі патенти:

Взуття

Взуття // 2000069

Підошва

Підошва // 1837822

Каблук павленко і спосіб його виготовлення

Винахід відноситься до виробництва взуття і стосується конструкції каблуків і способів їх формування

Устілка

Устілка // 1816417

Взуття

Взуття // 1797833
Up!